רפואה משלימה – כיצד לבחור מטפל מתאים

רפואה משלימה מהווה היום תוספת  לרפואה הקונבנציונלית ובחלק גדול מהמקרים כאשר נוצרת בעיה רפואית אנשים ייבחרו לפנות לרפואה קונבנציונלית. השאלה המרכזית היא לאיזה רופא לפנות. בחירת רופא מטפל צריכה להתבסס על מספר פרמטרים כגון:

  • מספר שנות לימוד- מטפל ברפואה משלימה הוא בוגר 4 שנות לימוד ובעל ניסיון בתחום. כדאי להיזהר  מרופא שעבר הסבה ולמד מספר מצומצם של קורסים. לכן, בהגיעכם למטפל חשוב מאד לוודא כי מדובר בבוגר לימודי רפואה משלימה.
  • שנות ניסיון- כדאי לברר כמה שנות ניסיון יש לרופא והאם יש לו ניסיון בתחום המבוקש.
  • ביטוח אחריות מקצועית –ביטוח אחריות מקצועית היא ההוכחה כי מדובר בבעל מקצוע אמין

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

האם  דיקור סיני מכאיב לילדים

אם בעבר הורים חששו להפקיד את ילדיהם בידי מטפל העוסק ברפואה משלימה על מנת שיבצע דיקור סיני כיום, חל שינוי והורים רבים פונים לתחום הרפואה האלטרנטיבית על מנת לסייע לילדיהם. בשונה ממבוגרים שמרגישים דקירה קטנה, ילדים לא מרגישים דקירה כלל. שיטת הדיקור היא מהירה ואינה גורמת לכאב אצל ילדים, שכן המחט חודרת מתחת לעור והוצאתה אורכת כמה שניות ללא כאבים.

כיצד רפואת צמחים עשויה לסייע לילדים

עוד משחר ההיסטוריה היה נהוג להשתמש בצמחי מרפא לצורך ריפוי מחלות אצל ילדים. בחודשים הראשונים לחייו של הילד מצויים בגופו נוגדנים שהועברו אליו מאמו דרך השלייה. חלק מהנוגדנים נעלמים, וכך התינוק צריך לבנות את מערכת החיסון שלו. ילדים קטנים עשויים לחלות פעמים רבות בשנים הראשונות לחייהם. לפיכך, רפואת צמחים הכוללת חומרים מרגיעים עשויה לסייע לחיזוק המערכת החיסונית.