מהי רפואה משלימה

רפואה משלימה מורכבת ממגוון טיפולים

רפואה משלימה מורכבת ממגוון טיפולים

רפואה משלימה הינו שם כולל למגוון שיטות טיפול נוספת לשיטות הטיפול הרגילות. בבסיס השיטה עומדת ההנחה כי האדם הוא מכלול של הגוף והנפש. לפיכך המצב הפיזי הוא ביטוי של המצב הרגשי. תחום רפואה משלימה התפתח בשנים האחרונות בישראל, וכיום ניתן לראות לא מעט אנשים שפונים לתחום הרפואה המשלימה  על מנת לקבל טיפול שונה. רפואה משלימה כוללת שיטות טיפול שונות כגון: דיקור סיני, שימוש בצמחי מרפא, עיסוי ועוד שיטות שעשויות לסייע לאנשים המתמודדים עם מחלות שונות

מה כוללים לימודי דיקור סיני

במסגרת לימודי דיקור סיני הסטודנטים עורכים היכרות עם 1500 נקודות דיקור בגוף האדם. במסגרת הקורס המטפלים לומדים לאבחן מהו המקום המפריע על מנת להפסיק את חוסר האיזון בגוף,ומקבלים הכשרה בכל שיטות דיקור השונות. דיקור סיני יעיל במיוחד לבעיות רפואיות, לכן בשנים האחרונות זוכה להכרה של הרפואה הקונבנציונלית.

טיפולים אלטרנטיבים לסרטן

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

כיצד צמחי מרפא עשויים לסייע להרגעה לפני ניתוחים

סיטואציה של כניסה לניתוח עשויה להיות מפחידה למדי עבור רבים. גם האנשים אמיצים חוששים מהמפגש עם שולחן הניתוחים ומעדיפים ליטול תרופות הרגה לפני הכניסה לניתוח. כידוע לכל תרופות ההרגעה יש תופעות לוואי, מה שעשוי לעורר חששות נוספים. לפי מחקר חדש צמחי מרפא עשויים לסייע לאנשים. במסגרת המחקר נערך ניסוי בו השתתפו 60 אנשים שעמדו בפני כניסה לניתוח. הם חולקו לשתי קבוצות,כאשר קבוצה אחת קיבלה צמח פסיפלורה, כחצי שעה לפני הניתוח. כאשר הקבוצה השנייה קיבלה פלסבו. התוצאות המפתיעות לא איחרו לבוא. בקרב הקבוצה שקיבלה צמח מרפא נמדדו רמות חרדה נמוכות יותר מאשר בקבוצה שקיבלה פלסבו.