צמחי מרפא סינים

שילוב צמחי מרפא סינים עם תרופות רגילות

העולם המודרני מציע למטופלים לבחור מבין שיטות טיפול שונות, החל מהרפואה הקונבנציונלית ועד הרפואה הסינית. רבים המטופלים ברופאה הסינית מבקשים לדעת האם זה נכון לשלב בין צמחי מרפא סינים עם תרופות רגילות, שכן מדובר על שתי שיטות רפואה שונות.

רבים פונים לרפואה הסינית מתוך הצורך לא לשלב באורח חייהם תרופות. שילוב בין צמחי מרפא עם תרופות רגילות דורש אתגר מהמטופל. במקרה כזה, יש צורך לשתף את המטפל ברצון לקחת צמחי מרפא, מה שעשוי להביא לשינוי באורח החיים.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

דיקור סיני כאבי גב

בשנים האחרונות רבים מודעים לאפשרות לקבל טיפול המסייע לכאבי גב. טיפול באמצעות דיקור סיני עשוי להקל על כאבי הגב. שילוב המונחים דיקור סיני כאבי גב נשמע משונה, אבל כיום ניתן לדווח על סיכויי החלמה טובים. במהלך דיקור סיני המטפל נועץ מחטים באזורים רחוקים ממקור הבעיה. גירוי הנקודות באזורים הללו מביא להרפיית השרירים בגוף.

תחום התמחות ברפואה סינית

רוב האנשים נוהגים להסתכל על הרפואה הסינית כשיטת טיפול המשלבת בין כשפים לאמנות עממיות, אבל מדובר בשיטת טיפול שצוברת לא מעט אנשים שזנחו את הרפואה הקונבנציונלית לטובת שיטות ריפוי טבעיות.

הדמיון היחידי בין הרפואה הקונבנציונלית לבין רפואה סינית הוא תחום ההתמחות. סטודנטים לרפואה משלימה נחשפים לתכנים רבים במהלך שנות לימודיהם ובתקופת ההתמחות לא מתוך התבססות על תורות עתיקות, אלא כתוצאה ממחקרים שנעשו בנושאים שונים.